אוצר הספרים מציג: 4 ספרים שכל חב"דניק צריך להכיר

ארון הספרים היהודי עמוס בספרות חשובה, מעניינת ומרתקת. הרבה פעמים מדובר על ספרים שכל יהודי באשר הוא חייב להכיר, ואם רוצים להעמיק בהחלט חשוב להכיר את הכותרים החשובים והמכוננים. כמובן שישנם לא מעט ספרים כאלו ומן הסתם לא ניתן לדבר בהארכה על כולם. לכן אנחנו רוצים כיום להתמקד בספרות התורנית של חב״ד שבחלוף השנים הביאה לעולם שלנו הרבה מאוד כתבים וטקסטים שבהחלט צריך להכיר. אם אתם משתייכים לזרם של חב״ד יכול מאוד להיות שאתם כבר מכירים את הספרים הללו ואם לא אז דעו שהספרות החשובה הזו רלוונטית גם עבורכם. אם כך, ללא הקדמה נוספת – בואו נכיר ארבעה ספרים חשובים שכל חב״דניק ובעצם כל יהודי פשוט חייב להכיר.

על חסידות חב״ד

חסידות חב״ד היא חצר חסידית שלמעשה ממשיכה את הדרך של שושלת חב״ד שהחלה את דרכה במאה ה-18 במזרח אירופה. ממש על רגל אחת  – התפיסה החב״דניקית אומרת שלא מספיק שאדם יתחבר לבריאה ולמצוות מתוך רגש שהוא אומנם חשוב, אך כזה שעשוי לחלוף ולהיעלם ממש כמו שבא – אלא להבין מבחינה שכלית את המשמעות של החיבור לאלוהות. בדיוק בגלל זה ספרים של חסידות חב״ד מתמקדים לא פעם בדיוק בחיבור הזה וזה מה שהופך אותם לרלוונטיים לא רק עבור חב״דניקים אלא עבור כל יהודי שרוצה לחזק את אמונתו ואת החיבור שלו לקדוש ברוך הוא.

ספר התניא

אם חייבים לבחור ספר אחד שייצג את כל מסורת חב״ד לאורך הדורות הרי שמדובר בספר הזה. זהו למעשה הספר הראשון שהציג עקרונות שיטתיים המבוססים על רגש ועל הבנה ונותן לחב״דניקים סוג של מדריך לפעול לאורו. מעבר לכך שמדובר על ספר כללים ועקרונות הלכה למעשה, זהו גם ספר שעוסק באחת הסוגיות הבוערות ביותר של המוסר – ההבדל בין טוב לרע והקיום של שני הדברים הללו בנפש של כל אדם.

 

 

להכיר את הבורא/יחיאל הררי

הספר הזה מדגים בצורה נפלאה את התפיסה החב״דניקית. הוא נכתב על ידי איש רוח שבכלל נולד וגדל כאדם חילוני וחזר בתשובה רק לאחר שנחשף לספרות חסידית. הספר הזה, ממש כמו ספרים אחרים שכתב, מסביר בצורה מאוד ברורה ופשטנית את המהות של מצוות חשובות. בתור אדם שהגיע מהעולם החילוני הררי מיטיב לתאר את הקושי שקיים הרבה פעמים להבין את המהות של מערכת החוקים של העולם היהודי. הספר הזה מסביר הרבה מאוד דברים חשובים בגובה העיניים וללא משוא פנים.

הולך בדרך מצוותיך/מאיר הנגבי עם הרב עדין אבן ישראל

ספר מיוחד שנכתב בעקבות ספרו של האדמו״ר מליובאוויטש שמנסה לענות על השאלה הכל כך מתבקשת – האם יש טעם בקיום המצווה. לא, זהו לא ספר קל לבנה והוא מתאים למי שמוכן להעמיק. מי שיעשה את המסע הזה פנימה בהחלט צפוי לגלות הרבה מאוד דברים מרתקים ומעניינים.

להבין חסידות/מנחם ברוד

נסיים עם אחד הספרים החשובים ביותר לכל מי שרוצה להיכנס לעולמות החסידות באופן כללי. ברוד מביא בספר הזה מושגים בסיסיים וחשובים ביותר שלגמרי כדאי להכיר והוא עושה זאת בלשון נקייה, ברורה ופשוטה להבנה. זהו ספר מעניין עבור מי שמגיע מתוך העולם הזה ובהחלט מתאים גם למי שלא הכיר את עולמות החסידות מימיו.

לסיכום

דיברנו כאן על ארבע ספרים בהחלט מעניינים וחשובים שכדאי להכיר. את כולם תוכלו לרכוש בקלות אונליין באתר אוצר ספרים עם משלוח מהיר עד הבית.

נגישות