לבנה על לבנה: כל מה שצריך לדעת על בניית קיר בלוקים

אם אתם צריכים לשנות את חלוקת החלל הנוכחית בבית שלכם, אתם נמצאים במקום הנכון. מה זה קיר בלוקים, מתי תצטרכו לבנות אותו ואיך עושים את זה? כל התשובות לפניכם.

מה זה קיר בלוקים?

קיר בלוקים הוא קיר מבלוקים של בטון בעובי מסוים. יש בלוקים בעובי 7 ס"מ, יש כאלה בעובי של 10 ס"מ ויש בלוקים דקים יותר שאין בהם חורים. אחד מהבלוקים הנפוצים ביותר הוא בלוק איטונג, בלוק איכותי ועמיד לאורך שנים. אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של קיר בלוקים בא לידי ביטוי בכך שהוא חזק ויציב מאד, מכיוון שהמשקל שלו הוא רב. לדוגמא, אין מה להשוות בין הכוח והיציבות של קיר הבלוקים ביחס לקיר הגבס, שכן הגבס הוא חומר חלק וקל בהרבה.

בניית קיר בלוקים – מתי נצטרך?

יש מגוון רחב של סיבות וגורמים לבניית קיר בלוקים בבית, אך אין ספק שאחד הגורמים הנפוצים הוא הצרכים המשתנים שלנו. יש מקרים שבהם המבנה הפנימי של חלוקת החללים בבית כבר לא מצליח למלא את הצרכים שלנו ואנחנו זקוקים לחלל נפרד נוסף בבית. זה קורה בדרך כלל כשמצטרף תינוק חדש למשפחה ואין לנו היכן לאכלס אותו.

במצב כזה, אנחנו יכולים לבנות קיר בלוקים במרכזו של חלל קיים ולמעשה לחלק אותו לשניים ולהרוויח חלל נוסף. במקרים נוספים אחרים נצטרך לבנות קיר בלוקים במהלך שיפוץ כולל של הבית או עיצוב שלו. למשל, לבנות קיר בלוקים שעליו נתקים חיפוי של בריקים על מנת לקבל פינה קסומה ומעוצבת.

 

 

איך בונים קיר בלוקים?

מכיוון שקיר הבלוקים הוא כבד מאד, אסור לבנות אותו ישירות על הריצוף הקיים. את הקיר יש לבנות אך ורק על רצפת הבטון, מה שאומר שטרם ביצוע העבודה בעל המקצוע יצטרך להסיר את הריצוף באזור שבו בונים את הקיר. לאחר מכן יש להרטיב את הבטון הקיים על מנת ליצור חיבור איכותי בינו ובין הקיר החדש.

כעת יש ליצור שכבת בטון נוספת שעליה נניח את הבלוק הראשון. זה השלב שבו חייבים לעשות פילוס על מנת שהקיר יהיה ישר, רק לאחר מכן נמשיך לשכבה השנייה של הבלוקים. לאחר מכן, יש לחבר את הבלוקים באמצעות טיט על מנת להתחיל ולקבל את התצורה של הקיר. באזורים שנמצאים מעל הפתחים של הדלתות חייבים ליצוק חגורה מבטון, חגורה חזקה שתחזיק את הקיר ותייצב אותו.

מה חשוב בדוק לפני שסוגרים עם שיפוצניק?

לפני שאתם ממהרים לסגור עם בעל מקצוע, אנחנו ממליצים לכם לעשות קצת שיעורי בית בנושא. ראשית, ודאו שהשיפוצניק שאיתו אתם סוגרים הוא שיפוצניק ותיק, כזה שיש לו ניסיון לא קטן עם בנייה של קירות בלוקים. בנוסף, ודאו שמדובר בבעל מקצוע אמין, כזה שאתם יכולים לסמוך עליו בעיניים עצומות.

דברו עם לקוחות קודמים שלו ושאלו אותם האם הם מרוצים מהעבודה שהוא עשה, האם הוא עמד בזמנים והאם הוא גבה מחיר הוגן עבור העבודה. בנוסף, מומלץ כמובן לעשות סקר שוק ולבדוק מה המחיר הנפוץ לעבודה בשוק, רק כך תוכלו להתקדם לשלב הצעת המחיר. קחו 3 הצעות מחיר לפחות, השוו בניהן וכמובן נסו לקבל את המחיר הכי טוב שאתם יכולים עבור הפרויקט הזה.

לסיכום

אם אתם רוצים לשנות את תכנית הדירה המקומית ולהתאים את החלל לצרכים המשתנים שלכם, בהחלט מומלץ לברר על בנייה של קיר בלוקים. לפני שאתם מזמינים שיפוצניק, עשו את כל שיעורי הבית על מנת לדעת שאתם בוחרים בבעל מקצוע אמין, ותיק ומנוסה.

נגישות