לפי ההלכה: איך בוחרים מיטה יהודית?

ההלכה קובעת מספר הגבלות הלכתיות על התקופה בחודש שבה בני הזוג אסורים זה לזה. על פי ההלכה בני הזוג בתקופת האיסור, מעבר לאיסור במגע גופני, הם אינם יכולים לחלוק את אותה המיטה ועליהם להתכסות בשתי שמיכות שונות. במאמר זה נרחיב לגבי המונח מיטה יהודית ומשמעותו ונסביר איך לבחור מיטה מעולה שמתאימה לחוקי ההלכה ותאפשר לבני הזוג לעמוד בהגבלות ההלכתיות השונות.

מיטה יהודית

ההלכה לא קבעה באופן ברור מהי מיטה יהודית. וכן, איך נדע מהי המיטה המעולה שמתאימה לחוקי ההלכה? המונח מיטה יהודית משמש לתאר מיטה זוגית שניתנת להפרדה. הכוונה למיטה עם שני מזרונים נפרדים אותם ניתן להרחיק האחד מהשני בימים האסורים. ניתן למצוא כיום מגוון של מיטות יוקרתיות עם מאפיינים אלו, כמו גם להזמין מיטות בהתאמה אישית גם בגדלים לא סטנדרטיים.

כיוונון אישי

אחד היתרונות של רכישת מיטה כזו היא שלכל אחד מבני הזוג ניתן להזמין מזרון אישי מתכוונן, שיאפשר לו לישון במנח שנוח לו אישית. הדבר מאפשר לכל אחד מבני הזוג לכוון את המזרון באופן שישרת אותו מיטבית לשימושים השונים. ניתן כך להתאים את המנח לצורך קריאה למשל ולהפחית את העומס וכאבים בגב התחתון בעת הצורך.

קלה לפירוק והרכבה

הפרקטיות מאוד חשובה בבחירת מיטה מעולה שמתאימה לחוקי ההלכה וחשוב לוודא שההרכבה והפירוק של המיטות יהיה קל ונוח. בנוסף חשוב לוודא שכאשר מצמידים את המיטות לא נוצר חור או פער בין המזרונים. הדבר נעשה לרוב באמצעות סוגר מכני שניתן לנעול כאשר המיטות מחוברות וצמודות זו לזו.

 

 

בהתאם לגודל החדר

השלב הראשון לקראת בחירת מיטה יהודית הוא למדוד את השטח הפנוי בחדר השינה, על מנת לוודא שהיא מתאימה למידות של חדר השינה שלכם גם במצב מופרד. חשוב לבדוק את האיכות של בסיס המיטה. בסיס מיטה איכותי ישמור על צורתו המקורית גם לאחר ההזזות החודשיות והוא יאפשר תמיכה מיטבית למזרן ולגב של שני בני הזוג.

התאמת הגובה

בבחירת מיטה יהודית חשוב לשים לב גם לגובה של המיטה. כדי שהמיטה תהיה נוחה לשימוש, המזרן צריך להיות ממוקם בגובה המתאים לשני בני הזוג. הגובה האידיאלי של מיטה יהודית הוא כזה שיאפשר לכם להגיע לרצפת חדר השינה בקלות.

שטח אחסון נוסף

בגלל הגודל של המיטה היהודית והמקום הרב שהיא תופסת בחדר השינה היא אידיאלית כמקום אחסון. במידה ואתם סובלים מחוסר בארונות ומקומות אחסון לבגדים ומצעים, כדאי לבחור מיטה יהודית המגיעה עם שני שטחי אחסון פנימיים נפרדים שיאפשרו לכם לאחסן בנוחות את הדברים שלכם בצורה נוחה וקלה. הגישה לחללי האחסון צריכה להיות קלה לתפעול.

רמת גימור וחידושים טכנולוגים

בבחירת מיטה יהודית חשוב לשים לב לרמת הדיוק של העיצוב. על מנת שההתאמה בין חלקי המיטה תישמר גם לאחר שימוש ממושך. יש צורך גם שרמת הגימור של העץ בתהליך הייצור יהיה גבוה ומדויק. ניתן למצוא כיום מיטה מעולה שמתאימה לחוקי ההלכה עם מגוון חידושים טכנולוגיים שמאפשרים לשפר משמעותית את איכות השינה של שני בני הזוג.

לסיכום

במאמר זה התמקדנו בנושא של בחירת מיטה יהודית והדברים שחשוב לקחת אותם בחשבון. כפי שציינו, מיטה יהודית מורכבת משני מיטות עם מזרונים נפרדים שניתנים לחיבור ולהרכבה בהתאם לצרכים ההלכתיים. הדגשנו את החשיבות של הגימור ואיכות הבסיס וציינו את היתרונות של מיטה זו להתאמה אורתופדית אישית וכשטח אחסון נוסף בחדר השינה.

נגישות