מערכת סולארית ביתית: כל היתרונות – והאם באמת אפשר להרוויח מזה?

בשנים האחרונות הביקוש להתקנת מערכות סולאריות ביתיות עלה פלאים, במיוחד לאור העובדה שגם מחירי החשמל רק עולים ועולם. במאמר הבא הסביר מה זה מערכת סולארית ביתית, איך היא עובדת והאם באמת ניתן להפיק ממנה רווחים נאים.

מה זה מערכת סולארית ביתית?

מערכת סולארית ביתית היא מערכת טכנולוגית מתקדמת שיכולה להניב רווחים מכובדים. באמצעות המערכת הזו אתם תוכלו להפוך ליצרנים עצמאיים של חשמל ולייתר את התלות בחברת החשמל, אך נדבר על היתרונות שלה בהמשך. מערת סולארית ביתית היא מערכת שהרכיב המרכזי בה הוא הפנל הסולארי שמותקן על הגג של הבית.

תפקידו של הפנל הסולארי הוא למעשה לקלוט ולאגור את האנגריה שקיימת בקרני השמש, כן, ממש כמו קולט שמש. במערכת יש רכיב חשוב נוסף שנקרא ממיר, שהתפקיד שלו הוא להפוך את האנרגיה לחשמל אמיתי שבאמת תוכלו להשתמש בו בבית.

מה היתרונות של המערכת הסולארית הביתית?

היתרון המשמעותי ביותר של המערכת הסולארית הביתית הוא חיסכון בכסף. אתם הופכים את עצמכם ליצרניי חשמל עצמאיים וככל שתייצרו יותר חשמל, כך תצטרכו להשתמש פחות בחשמל שחברת החשמל מספרת לכם ותשלמו לה פחות. בנוסף לזה, לא רק שאתם מוזילים את חשבון החשמל, אתם גם יכולים להפיק רווחים נאים מאד מהמערכת הזו.

 

 

כפי שכבר ציינו במערכת הסולארית הביתית יש מונה שהתפקיד שלו הוא למדוד את כמות החשמל שאתם מפיקים. אם התנאים על הגג שלכם הם תנאים אופטימליים להפקת חשמל מאנרגיית השמש, סביר להניח שאתם תייצרו יותר חשמל מאשר תצרכו. במצב כזה, אתם תפיקו רווחים נאים מהמערכת הזו שכן את יתרת החשמל אתם מוכרים למעשה לחברת החשמל שמשלמת לכם עליו.

יתרון חשוב נוסף הוא הפקת החשמל באמצעות אנרגיה ירוקה. כשאתם מפיקים חשמל באמצעות מערכת סולארית ביתית אתם מפיקים אותו בצורה ידידותית לסביבה, בניגוד כמובן לדרך המסורתית של הפקת החשמל, דרך לא ידידותית ולא ירוקה. לכן, כשאתם מתקינים מערכת סולארית ביתית אתם יכולים לקחת חלק בפרויקט משמעותי הרבה יותר שתורם לסביבה ושומר על האיכות שלה.

האם באמת ניתן להרוויח מזה?

נפתח בשורה התחתונה, התשובה היא כן. עם זאת חשוב לציין, לפני שתם מתקינים את המערכת הסולארית הביתית אתם חייבים להתייעץ עם גורם מקצועי שיבדוק את התנאים על הגג שלכם ויוודא שאכן פוטנציאל הפקת החשמל שלכם הוא גבוה. זכרו, אם המטרה שלכם היא להרוויח, בסופו של דבר אתם צריכים גג דיי גדול, בשטח של מאה מ"ר לפחות, על מנת להפיק כמות כזו שגם תספיק לצריכה החודשית וגם יהיה לכם עודף ממנה.

התנאים האופטימליים מתקיימים במיוחד בגגות שפונים לכיוון מזרח או דרום, גגות שבהם החשיפה לקרני השמש היא החשיפה המקסימלית והארוכה ביותר. במידה והגג שלכם פונה לכיוון צפון או מערב ואין לו את הנתונים הבסיסיים על מנת להפיק חשמל בורה מקסימלית, סביר להניח שלא תוכלו להפיק רווחים יותר מידי גדולים.

אגב, היום יש ברשת לא מעט מחשבונים שיסייעו לכם להבין מראש האם תוכלו להפיק רווחים באמצעות המערכת הסולארית. המחשבונים הללו לוקחים בחשבון את כל הפרמטרים השונים ומסייעים לכם להבין האם משתלם לכם להתקין מערכת סולארית ביתית כה יקרה על הגג שלכם.

לסיכום

אין ספק שמערכת סולארית ביתית היא מערכת שתסייע לכם להוזיל את חשבון החשמל שלכם ולא רק, אלא להפיק רווחים נאים מאד, במיוחד אם על הגג שלכם יש את התנאים האופטימליים.

נגישות