בראש טוב: 5 שיטות טבעיות לצמחית שיער וטיפול בנשירה

תופעה מוכרת ושכיחה המתרחשת הן אצל נשים והן אצל גברים באופן שווה היא נשירת שיער. למעשה, התופעה הזו מתרחשת על רקע של מספר גורמים – החל מרקע גנטי, נטילה של תרופות מרשם, לחץ, הרגלי תזונה לקויים ועוד. ההשפעה של נשירת שיער ובהתאם לכך גם התקרחות הן דרמטיות על הביטחון והדימוי העצמי, על כן חשוב להתחיל ולטפל כבר עכשיו. כיצד תוכלו לסייע לצמיחת השיער ולטפל בנשירה באמצעים טבעיים וללא תופעות לוואי? להלן חמש שיטות שכדאי להכיר.

טיפול באמצעות דרמה רולר

מכשיר מהפכני שנועד לסייע לטובת עידוד צמיחת השיער הוא מכשיר הדרמה רולר. למעשה, הצמחת שיער באמצעות דרמה רולר מהווה הזדמנות מצוינת לטפל באופן טבעי בנשירה, ללא תופעות לוואי. מכשיר זה כולל מחטים זעירות הפוצעות את עור הקרקפת באופן מבוקר, מתוך מטרה לעורר את מנגנון הריפוי הטבעי ובהתאם לכך להוביל לצמיחה מחודשת. השימוש במכשיר מומלץ לפחות פעמיים בשבוע, כאשר צריך להקפיד על חיטוי באמצעות אלכוהול מתוך מטרה להפחית את הסיכוי להיווצרות של זיהום.

נטילה של תוספי תזונה

שיטה טבעית לטובת טיפול בנשירה יכולה להתבצע באמצעות נטילה קבועה של תוספי תזונה, כמו למשל תוסף תזונה קולגן. קולגן הוא חלבון המצוי בעיקר בעור הפנים אבל גם בשיער ובציפורניים, כאשר קצב הייצור של הקולגן פוחת עם הגיל ובהתאם לכך מתחילות להופיע תופעות כמו למשל קמטוטים לצד היחלשות של סיב השיער. רכישה של תוסף תזונה זה מהווה הזדמנות מצוינת להגברת ריכוז הקולגן בגוף, ובהתאם לכך גם סיוע לטובת חיזוק השיער והפחתה בנשירה.

תנוחות יוגה הפוכה

כולנו יודעים כי לפעילות גופנית יש השפעה חיובית על הגוף, אבל האם ידעתם שגם על השיער? תנוחות יוגה הכוללות גם עמידת ראש מהווה דרך מצוינת וטבעית לחלוטין להזרמה של דם לאזור הקרקפת. שימו לב כי צריך לבצע את התנוחות הללו למשך זמן קצר בשביל להימנע מכאב ראש או סחרחורת, וכן להקפיד לעסות מיד לאחר מכן את הראש לטובת ניצול מקסימלי של הזמן הזה לטובת המרצת הגוף אבל גם טיפול בנשירה.

 

 

עיסוי הקרקפת

אחת הסיבות לנשירת שיער נובעת כתוצאה ממחסור של דם שמגיע לזקיקי השיער בקרקפת. בשביל להגביר את המחזוריות של הדם, אפשר ליישם בבית שיטה טבעית של עיסוי הקרקפת. לעיסוי הקרקפת יש גם השפעה מרגיעה אבל גם כזו שעשויה לסייע לטובת התמודדות עם נשירה, כאשר רצוי לבצע את העיסוי הזה ביחד עם שמנים אתריים כמו למשל שמן אקליפטוס הידוע בסגולות החיוביות שלו. ברחבי הרשת ניתן למצוא עשרות סרטונים המציגים כיצד לבצע את העיסוי באופן הטוב ביותר, כחלק משיפור הזרימה של הדם אל אזור הקרקפת.

מסכה ביתית

מסכה ביתית המורכבת מחומרי גלם שיש לכל אחד מאיתנו בבית מהווה דרך מצוינת לחיזוק סיב השיער, בייחוד על רקע של שימוש תכוף במכשירים פולטי חום שמשפיעים באופן דרמטי על סיב השיער. מסכה המבוססת על שימוש באבוקדו לצד שמן זית היא למשל מסכה מצוינת לטיפול בנשירה בשל החומרים הפעילים המצויים בשמן הזית וחומצות השומן באבוקדו, כאשר מומלץ להשאיר את המסכה למשך כרבע שעה עד עשרים דקות וכן לחקור עוד על הנושא באמצעות קבוצות ברשתות החברתיות, כחלק משגרת טיפוח ייעודיות המותאמת לנשירה.

לסיכום

באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן בסקירה, גם אתם תוכלו לקחת את עצמכם בידיים ולהתחיל לטפל בנשירה עוד בשלב מוקדם, מתוך הבנה כי ככל שלא מטפלים, כך היכולת לטפל באופן טבעי פוחתת בעקבות הופעה של אזורי התקרחות רבים. על כן, זה הזמן לנקוט בפעולות ולהתחיל ליישם כבר עכשיו, לטובת חיזוק סיב השיער וטיפול בנשירה.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות