בירושלים או בכל מקום: למה כדאי לעבוד בהייטק?

זה לא באמת משנה אם אתם גרים בירושלים, תל אביב או כל עיר מרכזית אחרת בארץ, העבודה בהייטק היא פשוט משתלמת. אז מה הגורמים שמושכים כל כך הרבה אנשים לרצות ולעבוד בהייטק? כל התשובות לפניכם.

קבלו הצצה לטבלאות שכר בהייטק

אין ספק שהשכר בהייטק הוא גבוה יותר ביחס לשאר הענפים במשק, זה קורה בדרך כלל בשל הביקוש הרב ובשל הצורך של חברות ההייטק למלא את התקנים החסרים. כאן תוכלו לראות את כל הפירוט, בינתיים נציג בפניכם את המשרות הבולטות ואת טווח השכר שלהן.

מפתח Full Stack – בין 20,000-25,000 ₪ בחודש  בשנתיים הראשונות, בין 25,000-35,000 ש"ח בחמש השנים הראשונות ואילו בין 38,000-48,000 ₪ בדרג ניהולי.

מהנדס וריפיקציה ירוויח בשנתיים הראשונות שלו בין 20,000-25,000 ₪, בין 25,000-35,000 ₪ בחמש השנים הראשונות ואילו בין 38,000-45,000 ₪ בדרג ניהולי.

Win System (תשתיות, סיסטם ותקשורת) – ירוויח בשנתיים הראשונות בין 15,000-18,000 ₪, בין 17,000-24,000 ₪ בחמש השנים הראשונות ובין 28,000-35,000 ₪ בדרג ניהולי.

כמובן שיש עוד מגוון רחב של משרות בטווחי שכר שונים, לא נוכל לסקור את כולן כאן, אך אנחנו מניחים שאתם מבינים את רמות השכר.

בזכות התנאים הטובים

מעבר לשכר המעולה שיש בהייטק, התנאים ברוב חברות ההייטק שמכבדות את עצמן הם פשוט מעולים. אנחנו מדברים בדרך כלל על תנאים כמו 2 ימי חופשה בחודש, יום מחלה מלא מהיום הראשון, אופציה לעבודה מהבית, אופציה לעבודה היברידית ועוד. כל אלה מושכים את העובדים הפוטנציאליים להייטק והתנאים הללו מנצחים כל תחרות עם ענפים אחרים בשוק. כשהשכר הוא כל כך גבוה, לרוב העובדים פשוט לא משתלם להיאבק על עוד אלף או אלפיים שקלים למשכורת ומה שחשוב להם זה התנאים שבהם הם יעבדו. למשל, יום חופש נוסף בחוד יהיה חשוב יותר לעובד הממוצע בהייטק.

 

 

בזכות הפסיליטיז

מי שכבר עבד בחברת הייטק יודע כמה התנאים במשרדים הם טובים. ברוב המקרים המשרדים יהיו חדשים וחדשניים מאד, יהיה בהם את כל מה שהעובד הממוצע צריך ואף יותר מזה, מטבח מאובזר, חדר אוכל ברמה של מסעדה, ארוחות ערב, משלוחי אוכל ואפילו מונית שתחזיר אתכם הביתה בשעת לילה מאוחרת, אם נשארתם לעבוד שעות נוספות.

בזכות האתגר

איך שלא תהפכו את זה, האתגר ברוב חברות הייטק הוא גדול. בסופו של דבר, האתגר המקצועי מנצח כל תחרות, עובד בהייטק רוצה להרגיש שיש לו מה ללמוד, שהוא יכול לצמוח ולהתפתח ולהגיע לגבהים חדשים. ההייטק הוא בדיוק מקום כזה, מכיוון שהחברות נוהגות לשאוף לקצה גבול היכולת של העובדים שלהן. רק כך הן יכולות לחתור למצוינות ולגרום לעובדים שלהן להרגיש שהם מהווים חלק משמעותי בארגון.

בזכות המוניטין

בסופו של דבר אנחנו הולכים אחרי התפיסה שלנו את עצמנו ואיך אנחנו רוצים שאחרים יתפסו אותנו. כיום לפחות, התפיסה הרווחת היא שלעבוד בהייטק זה נחשב ליוקרתי, למי שעובד בהייטק יש מוניטין טוב וכשהוא מספר לחברה היכן הוא עובד הוא בוודאי מתגאה בזה. אל תתבלבלו, העבודה בהייטק היא קשה מאד והשעות לא שעות, יש חודשים שבהם העובדים בקושי רואים את הבית. אך אין ספק שלעבוד בהייטק זה יוקרתי ולכן כולם שואפים להגיע לחברות הללו.

לסיכום

יש מגוון רחב של יתרונות שבגינם כדאי לעבוד בהייטק. מעבר לעובדה שחברות ההייטק משלמות טוב, אנחנו מדברים פה על משרות מאתגרות ועל תנאים מעולים שמושכים את העובדים לחברות האלה.

נגישות