לא לחינם: הכירו את עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי שקמה בעקבות נפילתו של רפי אדרעי ז"ל בקרב

רפי אדרעי ז"ל נולד וגדל בעיר צפת והתלבט בנוף עוד בגיל צעיר בעקבות עשייה חברתית שהגיעה לידי ביטוי בהשתלבות כמדריך אהוב בתנועת הנוער העובד והלומד. לאחר גיוסו לצבא הגנה לישראל הפגין אדרעי לוח לחימה ואומץ רב שהגיע לידי ביטוי גם באירוע מרגש והיסטורי שבמסגרתו תלה את דגל ישראל תחת אש כבדה ותוך סיכון חייו על בית המלון הסמוך למשטרה הבריטית. בזמן יום העצמאות לחם אדרעי באומץ לצד חיילים שנלחמו במספר חזיתות, אולם לבסוף מצא את מותו בגיל 24 בלבד בעקבות הפצצה של האויב. מאז ועד היום דואגים בני משפחתו להמשיך את זכרו, וזאת על ידי פעילות חברתית ענפה. מהי? להלן כל הפרטים.

ממשיכים את דרכו של רפי אדרעי באמצעות פעילת חברתית ענפה

משפחת אדרעי היא משפחה מוכרת מאוד בעיר צפת. סיפור הגבורה של בן המשפחה רפי אדרעי ז"ל ממשיך להדהד מזה שנים ארוכות לאחר מותו, בעקבות פעילות ענפה של בני הדור הממשיך בראשות רפי אדרעי, משה אדרעי ואיל אדרעי אשר החליטו להקים את עמותת אחינועם הקרויה על שם אב המשפחה ואחיו של אדרעי לטובת קידום שווין הזדמנויות בחברה הישראלית. כמי שרואים בעמותה כחלק מהותי מחובה מוסרית וערכית לדאגה לעתיד, ניתן בהחלט לומר כי סיפור הגבורה מעורר ההשראה הוא זה שהוביל לקידום של שורת תוכניות חברתיות שנועדו לסייע לפריפריה ולצמצום הפערים.

אחת מתוכניות הדגל של העמותה היא תוכנית ליווי אישית המיועדת בעבור נערים בסיכון. במסגרת התוכנית הזו מאתרים המתנדבים של העמותה בשיתוף הרשויות וגורמי החינוך נערים ונערות שאינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה, ונמצאים בסיכון. לאחר מכן בונים בעבור כל משתתף תוכנית פרטנית המותאמת לצרכים שלו, כל זאת מתוך מטרה לאפשר להתגבר על מחסומים וקשיים ואף ליצור מערך תומך שנועד להוביל בסופו של דבר להגדלת הסיכויים לסיום בהצלחה של הלימודים התיכוניים, הגדלת הסיכויים לקבלה ליחידות מובחרות בצבא כולל תפקידי קצונה ובהמשך גם השתלבות באקדמיה ולאחר מכן בשוק התעסוקה. תוכנית זו זוכה כאמור לגיבוי מלא מצד הרשויות ומהווה דרך שבה ממשיכים המיידים את המורשת של רפי אדרעי ז"ל.

 

 

קידום של בני נוער בני העדה האתיופית

תוכנית נוספת שאותה מקדמים בעמותת אחינועם היא תוכנית קידום המיועדת בעבור בני נוער המשתייכים לעדה האתיופית. במסגרת התוכנית הזו אותה מקדם באופן אישי רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו מקבלים המשתתפים מעטפת מלאה המגיעה לידי ביטוי בחיזוק היכולת המנטלית, חיזוק הכושר הגופני וכן יכולת המנהיגות, כאשר תוכנית זו הצליחה להוביל לאחוז גבוה מאוד של הצלחה – מעל ל-95% מהבוגרים הצליחו להשתלב בתפקידים בכירים ביחידות מובחרות ואף לקבל את דרגות הקצונה, כאשר באתר של העמותה ניתן לראות עשרות תגובות נלהבות מצד בוגרים שגם קיבלו בהמשך מלגה כלכלית, במסגרת של לימודים אקדמאיים.

לסיכום

עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי היא עמותה חברתית שנוסדה על רקע של סיפור משפחתי מרגש ומעורר השראה. כמי שרואים בעמותה כחלק בלתי נפרד מעשייה חברתית, ניתן בהחלט לצפות לתוכניות נוספות ומרגשות שנועדו לצמצם את הפערים ואף לקדם את החברה הישראלית, בשיתוף פעולה ועם תמיכה מלאה מצד הרשויות המקומיות. מעוניינים לקבל פרטים נוספים אודות תוכניות שאותן מקדמים בימים אלו בעמותה? היכנסו עכשיו לאתר, ובכך תוכלו גם אתם להצטרף לעשייה מבורכת שמצליחה להשפיע זה שנים רבות על דור העתיד של מדינת ישראל.

נגישות