כוסות קידוש ופמוטים: תשמישי הקדושה שיעשו כבוד לשבת המלכה

תשמישי קדושה הם חפצים שבהם משתמשים לטובת קיום של מצוות, כמו למשל כניסתה של שבת המלכה. אם עד לפני מספר שנים היה קשה מאוד להשיג תשמישי קדושה אלא רק בחנויות ספציפיות, כיום ניתן להבחין בשינוי מגמה אשר מגיע לידי ביטוי באמצעות היכולת לבצע הזמנה של תשמישים באיכות מעולה ואפילו עם הידור שישדרג את קבלת השבת ויאפשר לכם כיהודים מאמינים לבצע את המצוות כהלכה אבל גם עם שימת דגש על הידור ויוקרה. מהם התשמישים שיעשו כבוד לשבת המלכה? להלן הפרטים.

כוסות קידוש

חלק בלתי נפרד מקבלת השבת כולל כמובן את הטקס של הקידוש המתבצע בכל בית בישראל. על מנת לשדרג את הנראות של השולחן כמו גם לעמוד בכללי ההלכה, אפשר ואף רצוי לבצע רכישה של כוסות קידוש מהודרות ויפות שאותן ניתן להזמין גם אונליין, וזאת דרך אתר מזוזה אשר מאפשר לכם לבצע רכישה של כוסות במחיר נגיש ועם שימת דגש על משלוח המתבצע עד הבית. מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם להשקיע את הכסף בחוכמה, ובהתאם לכך לקיים את המצווה של הקידוש המתרחשת בכל יום השישי, ורגע לפני כניסת השבת.

נטלות

מצווה הנהוגה ביום השישי כוללת נטילה של הידיים לאחר אמירה של הברכות. על כן, רכישה של נטלות היא בעלת השפעה רוחנית עמוקה, וזאת בשל נטילת ידיים המתבצעת באמצעות כלי ייחודי העשוי מחומרי גלם חזקים כמו נירוסטה. מדובר בכלי שאותו ניתן לנקות באופן קל ופשוט ואף להניח אותו על המטבח בתור פריט עיצוב, כל זאת מתוך מטרה לממש את ההלכות ואף להוביל ליצירה של זמן איכות המגיע לידי ביטוי בסיום הארוחה עם עיון בספרי חב"ד שיכולים להתאים מאוד לקהל שומר המסורת שרוצה להתחבר, להעמיק ולנצל את הזמן המשפחתי לטובת העשרה.

 

 

פמוטים

חלק מההלכה הנוגעת לכניסת השבת מתייחסת גם למצווה של נשים אשר מדליקות את נרות השבת. להדלקה של נרות מיוחסות סגולות רבות כמו פרנסה טובה, בריאות, זוגיות ועוד, ועל כן רכישה של פמוטים מעוצבים מהווה דרך מצוינת לקיים את המצווה אבל גם עם שימת דגש על מחיר אטרקטיבי. שימו לב כי בשביל להדליק את הנרות נדרש להתעדכן בזמני כניסת ויציאת השבת, כאשר את ההדלקה מבצעים כ-20 דקות לפני הכניסה. באמצעות הזמנה של פמוטים תוכלו להוביל ליצירה של מענה המגיע לידי ביטוי גם בנראות מנצחת אבל גם בהקפדה על הלכה בעלת סגולות רוחניות, ועל כן מדובר בהזדמנות מעולה להשקעה כספית בדמות של פמוטים מעוצבים.

כיסוי חלה

לפני שמברכים על הלחם בברכת השבת נהוג לכסות אותו באמצעות כיסוי. רכישה של כיסוי מהדורה עם שבת שלום הכולל גם עיטורים מיוחדים יכול לשדרג באופן משמעותי את הנראות של שולחן השבת, כאשר מדובר בכיסוי שאותו ניתן גם לכבס ולנקות בקלות, כל זאת מתוך מטרה לשמור על המראה חגיגי שמאפשר גם לכסות את החלות לפני כניסתה של השבת וברכת המזון אשר לאחריה כל הסועדים מתכנסים ביחד לקראת הסעודה החגיגית של יום השבת.

לסיכום

באמצעות הסקירה אותה הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו להשקיע את הכסף שלכם בחוכמה ולבצע רכישה של תשמישי קדושה אשר משמשים לטובת קיום של מצוות בראי היהדות. היכולת לבצע את ההזמנה אונליין כמו גם לבחור בהתאמה אישית את העיצוב של התשמיש מהווה דרך מצוינת ליצירה של מראה חגיגי ובעל אספקט רוחני משמעותי, רגע לפני כניסתה של שבת המלכה.

נגישות