האם כדאי להקים עסק עצמאי בירושלים?

ההחלטה אודות פתיחה של עסק היא החלטה בעלת משכל משמעותי, וזאת בשל האתגרים הנלווים וכן מערך השיקולים אותו צריך לקחת בחשבון בשביל להקים עסק עצמאי מצליח. אם אתם יזמים בנשמתכם שרוצים לפתוח עסק בעיר ירושלים, חשוב לדעת כי המדינה מעודדת עסקים עצמאיים לפתוח דווקא בירושלים וזאת בשל הרצון לפתח את העיר ולהגביר את הפעילות העסקית. מהם השיקולים אותם צריך לקחת בחשבון בשביל לקבל החלטה האם כדאי להקים עסק? להלן מספר אלמנטים שיסייעו לכם לקבל החלטה:

תנאי מימון

חלק מהותי מתהליך הפתיחה של עסק עצמאי כולל כמובן את תנאי המימון אותו אפשר לקבל מהבנקים אבל גם כחלק מתוכנית הלוואות בערבות המדינה המיועדת בעבור עסקים קטנים ובינונים בתחילת דרכם. כבעלי עסק בירושלים אתם זכאים לקבל הטבות במות סבסוד של שכר העובדים לתקופה של 36 חודשים לצד מענק של הסוכנות לעסקים קטנים בגובה שיכול להגיע גם לחצי מיליון ₪, כל זאת כחלק מתוכניות של הסוכנות לעסקים קטנים כמו גם משרד הכלכלה אשר תומך בעסקים בשלבים הראשונים להקמה. על מנת לקבל החלטה רצוי לקבוע פגישה עם יועץ פיננסי אשר יבחן את התזרים הכספי של העסק ואת אפשרויות המימון להקמה ולתפעול, כל זאת מתוך מטרה ליצור תנאי מימון משתלמים שיאפשרו לכם לקבל החלטה מושכלת לטובת פתיחת עסק.

האם כדאי להקים עסק עצמאי בירושלים?

כדאיות עסקית

אלמנט חשוב שאותו צריך לקחת בחשבון כאשר רוצים לפתוח עסק ובוודאי בעיר היא הכדאיות העסקית. מאחר וירושלים היא עיר הבירה של ישראל ובעלת חשיבות היסטורית, תרבותית ורוחנית, כבעלי עסקים הפועלים בעיר תוכלו להעניק את השירות שלכם למגוון עצום של תיירים אבל גם תושבים שמתניעים את הכלכלה ובכך הופכים את העסקים הקטנים והבינוניים לחלק בלתי נפרד מהנוף הירושלמי.

חקר שוק

לפני שאתם פותחים רצוי לבצע סקר שוק מקיף בנוגע למתחרים שלכם וכן לאתרים מועדפים לפתיחה של עסק עצמאי בעיר. המיקום בעיר הוא חשוב מאוד מאחר וישנם מקומות כמו למשל שדרות ממילא אשר מושכים אליהם אלפי מבקרים מדי יום, ועל כן הסיכוי שלכם בתור עסק עצמאי להצליח ולגדול הוא משמעותית טוב יותר מאשר בערים אחרות, בשל היותה של ירושלים עיר מרכזית ותוססת.

בניית תוכנית עסקית

רק לאחר שאתם בונים תוכנית עסקית ואסטרטגית הכוללת את כל האלמנטים שמרכיבים עסק מוצלח – החל מהמיקום ועד לתמחור תוכלו לקבל החלטה האם זה יהיה כדאי להשקיע את כספכם ומרצכם בעבור פתיחה של עסק עצמאי. כיום אפשר לקבל את השירות של בניית תוכנית עסקית בעלות כספית נוחה, וזאת דרך פנייה למעוף – אגף במשרד הכלכלה אשר מתמחה במתן ייעוץ וליווי לבעלי עסקים קטנים ובינונים בתחילת הדרך. מדובר בהזדמנות אותה מומלץ לנצל, לטובת קבלת החלטות נכונות בעבור פתיחת עסק בירושלים.

נגישות