לפי המסורת: 4 תכשיטים בעלי קשר ליהדות

יהדות היא אחת הדתות הוותיקות והמרכזיות בעולם והיא מכילה תפילות, ברכות, טקסים וסימנים. בין היתר, בדת היהודית תמצאו מגוון פריטים ותכשיטים אותם היו נוהגים לענוד כוהנים ומלכים, ראשי קהילות ושאר אנשים עשירים, או אנשים ממעמד גבוה. אבל כיום, תכשיטים זה דבר נגיש ואפשר לבחור מגוון רחב של פריטים מעוצבים בסמלים שקשורים ליהדות. אז איזה תכשיטים עם קשר ליהדות תוכלו למצוא? הנה כמה דוגמאות נוצצות:

תליון חמסה

אם אתם מחפשים פריט שתוכלו להעניק כמתנה או שאתם מעוניינים בתכשיט מסורתי שגם מגן מעין הרע, תוכלו לבחור תליון חמסה עדין ויפה. חמסה הוא סימן שמסמל הגנה מפני עין הרע ויש המאמינים שהוא פועל על מנת להעניק שגשוג והצלחה, לכן הוא מעוצב פעמים רבות כתכשיט יפה. כיום אפשר למצוא תליוני חמסה מזהב לבן או זהב צהוב, אפשר למצוא תליוני חמסה משובצים יהלומים או באבנים קטנות ואפשר למצוא חמסות יפות במגוון עיצובים אותן אפשר לקנות עם שרשרת יפה או להוסיף לשרשרת קיימת.

שרשרת מגן דוד

מגן דוד הוא אחד הסימנים המזוהים ביותר עם העם היהודי. הסמל, שיש לו משמעויות רבות, אומץ לפני מאות שנים על ידי קהילת יהודי פראג, וכיום הוא נמצא על דגל ישראל וגם על תכשיטים. מי שעונד שרשרת עם מגן דוד –  מצהיר על עצמו כיהודי וגם יכול להתקשט בתכשיט יפה ובעל משמעות.

 

 

בחנויות תכשיטים אפשר למצוא מגוון רחב של תכשיטים עם מגן דוד, כמו שרשראות עם תליון מגן דוד, תליונים, טבעות מגן דוד ועוד. את השרשרת ושאר הפריטים אפשר להעניק כמתנה לבר מצווה, לגיוס, לחתונה או לכל אירוע אחר, ואפשר לרכוש שרשרת כזאת לעצמכם. שרשרת מגן דוד עם חיתוכי יהלום למשל, נחשבת מתנה מהממת ומרשימה.

צמידים עם קישוטים

בחנויות אפשר למצוא מגוון צמידים אליהם ניתן להצמיד קישוטים קטנים כמו של מגן דוד, חמסה, מנורה ושאר סמלים מן היהדות. ליולדת אפשר להעניק צמידים עם קישוטי ילדים מזהב או כסף על כל ילד שנולד. בנוסף לכך, צמיד עשוי חוט אדום מסמל קרבה ליהדות ואפשר לבחור כזה שמגיע עם ברכה של מיטב הרבנים של העם היהודי.

עגילים מסורתיים

עגלים שיש בהם טאצ' מסורתי כמו עגילים גדולים בסגנון תימני עשויים כסף בצורות מעויינות, או עגילי חישוק גדולים בסגנון צועני וכדומה, הם חלק מעולם האופנה האתני יהודי. אם תרצו אפשר לבחור עגילי צמודי אוזן במגוון רחב של עיצובים, כמו עגילי יהלום, עגיל מגן דוד. את התכשיטים אפשר להזמין אונליין מחנות תכשיטים טובה, או לשלוח במתנה לאנשים שאוהבים.

נגישות