רצים ברחובות העיר העתיקה: מסלולי ריצה מומלצים ויפים במיוחד בעיר הקודש

עיר הבירה ירושלים מהווה הזדמנות מעולה לצאת לריצה באחד מהשטחים הפתוחים הנמצאים בתוך העיר ומחוצה לה. למעשה, בשנים האחרונות ניתן להבחין כיצד יותר ויותר ישראלים בוחרים להגיע לעיר הבירה לא רק לטובת חופשה אלא גם לטובת ניצול של המרחבים לריצה, ואם גם אתם מתכננים להגיע או גרים בעצמכם בעיר, זה המזן להכיר את מסלולי הריצה הכי מומלצים ויפים שיש לעיר הקודש להציע. הכינו את הנעליים, אנחנו יוצאים לדרך!

 יער ירושלים

אחד מהמסלולים היפים והמומלצים ביותר בעיר ירושלים הוא ללא ספק יער ירושלים אשר מושך אליו אלפי רצים מכל רחבי הארץ, וזאת בשל מרחבים פתוחים וכן כביש סלול המאפשר ריצה קלה ובטוחה, אולם מאחר ואין שביל סלול, רצוי להגיע מצוידים מראש עם ציוד הכולל בין היתר נעלי ספורט איכותיות ולנשים גוזיית ספורט תסייע לתחושת הנוחות והתמיכה בחזה הדרושה בעקבות ריצה מאומצת. מומלץ להגיע בשעות הבוקר המוקדמות ובכך גם לנצל את מזג האוויר הנעים לטובת עצירה והתרעננות באחת מנקודות התצפית ביער המשקיף אל עבר העיר.

גבעת רם

בעבור רצים מתחילים, אין ספק כי גברת רם היא המקום להתחיל לרוץ, וזאת בשל מסלול ריצה נוח וקל המתבצע במסלול מעגלי באורך של 400 מטר. האווירה הספורטיבית לצד דרגת הקושי הקלה מאפשרת לכם לנצל את האוויר הנעים של ירושלים לטובת ריצה מהנה וקלילה המתבצעת גם לצד ספורטאים מקצועיים. לאחר הריצה, נצלו את המיקום המצוין הממוקם בסמוך למוזיאון המדע לטובת יצירה של יום כיף בעיר הבירה, כחלק מניצול של שהות בעיר שמציעה מגוון רחב של אטרקציות המיועדות גם לרצים וגם למבקרים.

 

 

פארק המסילה

המסלול באורך 7 ק"מ מהווה הזדמנות מעולה לרצים ורצות מכל רחבי הארץ לנצל את המסלול לטובת ביקור בשכונות ירושלמיות כמו המושבה הגרמנית, הקטמונים ועוד. העדיפו להתחיל בחלק העליון של המסלול ומשם לרדת מטה, עד הגעה לחניון גן החיות. בפארק המסילה רצים לא רק חובבים אלא גם קבוצות של ריצה אליהן ניתן להצטרף בתיאום מראש, ובהתאם לכך להוביל ליצירה של ריצה מהנה אבל גם מאתגרת, במסלול נעים וסלול העובר בין השכנות ומסתיים באחד מהלוקיישנים היפים והמבוקשים ביותר, כמו גן החיות שפתוח לציבור.

סכר בית זית

מקום מוצל ויפהפייה בעיר ירושלים הוא סכר בית זית המתבצע במרחק של כמעט 9 ק"מ. דרגת הקושי היא קלה עד בינונית והיא מתאימה לרצים ורצות שרוצים לרוץ על דרך סלולה באווירה של שטח פתוח, כאשר מומלץ בסיום הריצה לעצור לטובת נקודת תצפית המשקיפה אל עבר אזור עין כרם הנחשב לפנינה תיירותית של ממש. מאחר ואזור זה הוא מבוקש מאוד בקרב רצים מכל רחבי הארץ ובפרט מהעיר ירושלים, מומלץ להקדים ובכך להתחיל את המסלול שיאפשר לכם לשחרר אנרגיה ובכך לשדרג את חווית הריצה בעיר הבירה של העיר ירושלים, ובאזור מוצל ונעים מאוד לריצה.

לסיכום

אם אתם מתכננים לבקר בעיר ירושלים או מתגוררים בה, אין ספק כי יציאה לריצה מאפשרת לכם לשחרר אנרגיות ואף להיכנס לכושר גופני, כל זאת במסגרת של ריצה המתבצעת בשטחים פתוחים העוברים בין השכונות ומאפשרים לכם לנצל את השהות בעיר הבירה לטובת ריצה מהנה ובלתי נשכחת. הכנה המתבצעת רכישה של ציוד ספורט איכותי הכולל נעלי ספורט, גוזיות לנשים וכן חולצות מנדפות זיעה יאפשרו לכם למקסם את הכישורים ובכך להוביל ליצירה של ריצה ספורטיבית המתבצעת על הצד הטוב ביותר.

נגישות