שיפוץ דירה ישנה: אל תוותרו על זה, כי זה הולך להשתלם לכם

יש לכם דירה ישנה בירושלים ואתם מתלבטים אם לשפץ אותה או לא? הגעתם למקום הנכון. מיד נסביר האם מומלץ לשפץ דירה ישנה ואיך תוכלו לחסוך לא מעט כסף בשיפוץ.

משפצים את הדירה הישנה בירושלים

בירושלים, בדומה לערים אחרות שדומות לה, יש המון דירות ישנות שזקוקות לשיפוץ נרחב. לכן, הרבה אנשים שואלים את עצמם האם זה משתלם בכלל להשקיע בנכס ישן, או שכדאי למכור אותו ולרכוש בכסף הזה נכס חדש יותר. אם תסתובבו בשכונה הזו ותציצו על חזית הבתים מבחוץ, תוכלו לראות נכסים ישנים במצב רעוע. עם זאת חשוב שתדעו, לא תמיד המצב זהה בתוך הדירה ולהמון דירות בשכונות הללו יש דווקא פוטנציאל מעולה אם תשפצו אותן. כאן תוכלו לקבל הסבר על התהליך ומה שצפוי לכם, בינתיים נשמח להסביר האם מומלץ לשפץ דירה ישנה או לא.

האם מומלץ לשפץ דירה ישנה?

רבים שואלים את עצמם האם בכלל כדאי להיכנס לפרויקט של שיפוץ של דירה ישנה, האם זה משתלם והאם מתי שהו זה יחזיר את ההשקעה. ובכן, מבחינתנו התשובה היא ברורה, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לשפץ את הדירה הישנה. אם אתם גרים בעצמכם בדירה ולא משכירים אותה לשוכרים, אתם צריכים לגור בדירה שראויה למגורים. במידה וזה לא המצב ואין באפשרותכם לרכוש נכס חדש בכסף שיש לכם, השיפוץ הוא בהחלט תהליך מומלץ.

בנוסף, במידה ומדובר בדירה להשקעה, דעו לכם שבטווח הארוך השיפוץ שלה ישתלם לכם מאד. ראשית, השיפוץ יהפוך את הדירה לנכס מבוקש בקרב רוכשים ויהיה לכם מאד קל להשכיר אותה לדיירים פוטנציאליים. כמו כן, גם במידה ובדירה כבר גרים דיירים כאלה ואחרים, שיפוץ שלה יוכיח להם שאכפת לכם מהם, שאתם משקיעים בהם ורוצים בטובתם ולא רק את הכסף משכר הדירה.

 

 

באיזה שיפוץ כדאי להשקיע?

במידה ויש לכם את התקציב לשיפוץ ובמידה ואתם יכולים להתארגן על מקום חלופי לשהות בו, אנחנו בהחלט ממליצים על שיפוץ כולל מאפס. במהלך שיפוץ כזה תוכלו להחליף את הצנרת הישנה של הבית, לשדרג את תכנית החשמל שלו ולתכנן את החדרים כך שתנצלו באופן מקסימלי את המבנה הפנימי של הדירה.

במידה וזה קצת מורכב עבורכם, אנחנו בהחלט ממליצים לכם להסתפק בשיפוץ חלקי של הבית. במהלך שיפוץ כזה תוכלו לתת את הדגש רק על המקומות שבאמת מצריכים שיפוץ ושדרוג באמצעות רהיטים ואקססוריז לבית. בין השאר אנחנו מדברים על אזורים מרכזיים בבית כמו הסלון, המטבח וחדר האמבטיה. כאן האתגר שלכם יהיה להגדיר תקציב מראש ולא לחרוג ממנו.

בדרך כלל כשעושים שיפוץ חלקי, הנטייה שלנו היא להתפזר לאזורים אחרים שלא חייבים לשפץ אותם. לדוגמא, אם אתם משפצים את המטבח ומחליפים אותו במטבח חדש ונוצץ, סביר להניח שידגדג לכם לשפץ גם את הסלון על מנת לקבל שפה עיצובית אחת. אגב, תמיד תוכלו לעשות את השיפוץ בהדרגה, להתחיל עם האזורים היותר דחופים וכשיתפנה לכם תקציב לעבור לאזורים אחרים.

איך אפשר לחסוך כסף במהלך השיפוץ?

אחת הדרכים היותר יעילות לחסוך כסף היא לרכוש את החומרים לשיפוץ בעצמכם. ברוב המקרים, כשבעל המקצוע רוכש בעצמו את החומרים, הוא גובה עליהם תוספת על מנת להרוויח. אם יש לכם את הזמן והאנרגיה, רכשו את חומרי השיפוץ בעצמכם, לרבות הכלים הסניטרים. בנוסף, אנחנו ממליצים לכם לקחת כמה הצעות מחיר ולהשוות אותן לפני שאתם סוגרים עם קבלן השיפוצים.

לסיכום

אם יש לכם דירה ישנה בירושלים ואתם מתלבטים אם לשפץ אותה או לא, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לעשות את זה כי זה ישתלם לכם.

נגישות